Hotel na Gwarnej

Nowa realizacja we Wrocławiu. Montaż płytek Feldhaus na elewacji.

Przedstawiamy kolejną inwestycję. Zakres zlecenia obejmował montaż płytek klinkierowy Feldhaus na elewacji nowo wybudowanego budynku. Siedmiokondygnacyjny budynek hotelowy mieści się na ulicy Gwarnej we Wrocławiu. Nowoczesna bryła budynku z dużymi przeszkleniami doskonale wpisuje się w miejskie otoczenie, a płytki klinkierowe elewacyjne podkreślają jego charakter.


Płytki klinkierowe Feldhaus wyróżniają się dobrymi parametrami technicznymi są odporne na działanie czynników atmosferycznych i mechanicznych (np. zarysowania), dlatego też dobrze sprawdzają się na fasadach budynków. Okładzina z płytek klinkierowych jest łatwa w utrzymaniu i nie wymaga konserwacji.

Montaż płytek

Przed rozpoczęciem prac nad elewacją zabezpieczyliśmy budynek przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi (deszczem i nadmiernym słońcem).

Następnie przystąpiliśmy do ułożenia termoizolacji w systemie tradycyjnym. Do ocieplenia została użyta wełna mineralna. Ten coraz częściej stosowany materiał termoizolacyjny gwarantuje paropszepuszczalność ścianom i niższe ryzyko pożarowe. Na ułożonych i przeszpachlowanych płytach równomiernie wtopiliśmy siatkę zbrojącą. Pasy siatki kleiliśmy na zakład 10 cm. Do klejenia siatki użyliśmy chemii systemowej ArtBrick.

Następnie przez warstwę zbrojną wykonaliśmy kołkowanie wełny. Kołkowanie zostało przeprowadzone zgodnie z zaleceniami zawartymi w projekcie technicznym. Zanim rozpoczęliśmy klejenie płytek sprawdziliśmy nośność podłoża. Aby zwiększyć jego przyczepność nałożyliśmy środek gruntujący – mostek szczepny ArtBrick MS. Warstwa ta ułatwiła nam dalsze prace związane z klejeniem płytek.

Na tak przygotowane podłoże oraz powierzchnię płytki nakładaliśmy elastyczny klej ArtBrick KS. Płytki zostały kleiliśmy pionowo. Płytki klinkierowe Feldhaus są materiałem naturalnym, dlatego nieznacznie mogą różnić się kolorem. Aby uzyskać równomierny rozkład koloru na elewacji podczas klejenia płytki trzeba mieszać z różnych palet. Po związaniu kleju rozpoczęliśmy fugowanie. Do fugowania użyliśmy produktu dedykowanego do klinkieru szarej fugi ArtBrick FS. Po zakończeniu prac wyczyściliśmy elewację z resztek zaprawy miękkimi szczotkami tak, aby nie uszkodzić fug.

Elewacja z płytek klinkierowych doskonale prezentuje się na prostej bryle budynku