Naturalne i trwałe materiały na elewacje

Elewacje z płytek ceglanych i klinkierowych  zyskują coraz większą popularność. Są nie tylko wyjątkowo trwałe i solidne, ale wyróżniają się estetycznym wyglądem. Nadają budynkom wyrazisty charakter. Zachowują swój nienaganny wygląd przez wiele lat. Doskonale chronią budynek przed czynnikami atmosferycznymi. Zapewniają mieszkańcom komfort ciepły zimą i mikroklimat latem. Nie są kłopotliwe w utrzymaniu i nie wymagają specjalnej pielęgnacji.

Z czego najlepiej wykonać elewację? Płytka klinkierowa  to ponadczasowy wszechstronny materiał decydujący o trwałości i wytrzymałości budynku. Nasza firma wykonuje elewacje z płytek klinkierowych i ręcznie formowanych.

Płytki klinkierowe

Klinkier to wyjątkowo trwały i niezwykle prestiżowy materiał budowlany. Doskonale sprawdza się na elewacjach, w małej architekturze i wnętrzach. Powstaje z wyselekcjonowanych gatunków gliny połączonych z piaskiem i wodą. Z glinianej masy formowane są cegły klinkierowe wypalane są w temperaturze 1000-1300 stopni Celsjusza i hartowane. Wyróżnia je wysoka wytrzymałość na ściskanie i niska nasiąkliwość. Wyroby klinkierowe wykazują się też dużą odpornością na działanie czynników atmosferycznych i mechanicznych tj. zarysowania. Kolor klinkieru zależy od rodzaju gliny, z której jest wypalany. Chodź coraz częściej na rynku dostępne są także cegły klinkierowe barwione. Szeroka paleta barw od żółci, czerwieni, beży po brązy, szarości, grafity i czernie znajduje uznanie najbardziej wymagających inwestorów. Oryginalna kolorystyka przykuwa uwagę zwolenników zarówno klasycznej, jak i nowoczesnej architektury. Okładziny z płytek klinkierowych doskonale imitują elewacje ceglane. Posiadają wszystkie zalety cegieł, ale są znacznie tańsze.

Płytki ręcznie formowane

Cegły ręcznie formowane to materiał budowlany z długą tradycją. Znany i ceniony przez inwestorów, wykonawców i architektów do dziś. Idealnie nadają się na elewacje, do aranżacji wnętrz. Produkowane są z wysoko gatunkowej gliny, a za ich kolor odpowiada dodatek wyselekcjonowanego piasku. Naturalna, bogata gama kolorystyczna, różne rodzaje powierzchni od matowych po metaliczne dają możliwość stworzenia wyjątkowych aranżacji. Zachwycająca kolorystyka, chropowata powierzchnia lica z nierównymi krawędziami nadaje nieco surowy, ale niepowtarzalny klimat. Poza tym istnieje możliwość zestawienia różnych kolorów i faktur cegły, kolorów spoin i rodzajów wiązania, aby uzyskać oczekiwany efekt. Cegły i płytki ręcznie formowane są bardziej nasiąkliwe niż klinkier. Chłoną wodę, ale równie szybko ją oddają. Są odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne i mechaniczne. Płytki ręcznie formowane powstają z lica cegły ręcznie formowanej. Doskonale sprawdzają się jako elewacje nowych i remontowanych obiektów. Cegły i płytki ręcznie formowane po zamontowaniu na elewacji należy zaimpregnować.

Ze względu na właściwości techniczne i walory estetyczne cegły klinkierowe i ręcznie formowane są doskonałym materiałem elewacyjnym.