Elewacja z płytek Caprice Galica

Elewacje z płytek ręcznie formowanych cieszą się dużą popularnością wśród inwestorów. Płytki wyróżniają się dobrymi parametrami technicznymi. Są wyjątkowo trwałe i estetyczne. Fasady wykonane z płytek są odporne na działanie czynników atmosferycznych. Charakteryzują się niską nasiąkliwością i mrozoodpornością. Nie wymagają konserwacji.

Dom jednorodzinny, o którym mowa został zbudowany na planie prostokąta. Prosta forma, dwuspadowy tradycyjny dach oraz duże okna, które otwierają się na otoczenie nadają mu nowoczesny charakter. Ciekawie wyróżniona strefa wejściowa prezentuje się doskonale i dobrze koresponduje z płytkami na elewacji.

Realizacja…

Pracę rozpoczęliśmy od wykonania ocieplenia budynku, a następnie przygotowaliśmy podłoże do klejenia płytek. Zatopiliśmy siatkę z włókna szklanego i wzmocniliśmy warstwę termoizolacji kotwami. Za pomocą kotew połączyliśmy uzyskaną konstrukcję ze ściana fundamentową. Na tak wzmocnionym podłożu rozpoczęliśmy klejenie płytek. Zastosowaliśmy mrozoodporny i elastyczny klej. Pomiędzy warstwami płytek zostawiliśmy spoinę o szerokości około 10 mm. Płytki ułożyliśmy w wiązaniu dzikim. Po wyschnięciu kleju uzupełniliśmy spoinę jasno szarą fugą PCB. Część elewacji (strefa wejściowa) została pokryta szarym glifowanym i boniowanym tynkiem PCB. Zakończyliśmy prace i elewacja została odebrana przez zadowolonego Inwestora.

Budynek prezentuje się elegancko i zyskał swój niepowtarzalny styl. Stanowi doskonały przykład połączenia tradycji z nowoczesnością.