Perłowy klinkier na elewacji

 

Elewacje ceglane cieszą się coraz większą popularnością wśród inwestorów. Posiadają wiele zalet są eleganckie, trwałe i odporne na działanie czynników mechanicznych. Nie wymagają specjalnej pielęgnacji.

Aktualnie zakończyliśmy murowanie elewacji klinkierowej budynku jednorodzinnego. Wielospadowy dach i prosta bryła budynku z dużymi przeszkleniami nadają mu nowoczesny charakter. Na wykończenie budynku zostały wybrane niestandardowe materiały. Fasada została wykonana z perłowo-białej cegły klinkierowej z gładką strukturą lica. Natomiast dach został pokryty grafitowym łupkiem naturalnym.

W lutym bieżącego roku zakończyliśmy układanie łupka naturalnego na dachu w technice krycia prostokątnego. Wielopołaciowy dach zyskał klasyczny i szlachetny wygląd. Następnie zajęliśmy się murowaniem elewacji klinkierowej. Cegła klinkierowa została ułożona w wiązaniu wozówkowym, ciemne spoiny podkreślają rysunek cegieł w murze. Klinkier dobrze koresponduje z łupkowym dachem i dużymi przeszkleniami. Naturalna fasada klinkierowa oraz klasyczny dach doskonale wpisują się w naturalne otoczenie.