Renowacja zabudowań gospodarskich

Prezentowana realizacja wykonana została w technologii murowanej cegły ręcznie formowanej oraz z zastosowaniem kamienia naturalnego na cokołach budynku.

Czekające nas zadanie nie było wcale łatwą sprawą ponieważ budynek pochodzi z początku XX wieku i zarówno nie wszystkie ściany jak i fundament zachowały się w idealnym stanie.

Pierwszym etapem naszej pracy było poszerzenie fundamentów wraz z hydroizolacją. Stanowiło to spore wyzwanie ponieważ fundament wykonany został z kamienia polnego murowanego na zaprawę cementową.  Następnie zajęliśmy się wykonaniem cokołów wokół budynku z kamienia naturalnego prefabrykowanego w postać paneli kamiennych tzw. Stonepanel.

Kolejnym krokiem było ocieplenie budynku system izolacji ALUTHERMO działającym na zasadzie odbijania, składającym się z dwóch warstw oddzielonych strukturą plastra miodu.

Ostatnim zadaniem i zarazem najważniejszym któremu musieliśmy sprostać  było wymurowanie warstwy zewnętrznej muru z belgijskiej cegły ręcznie formowanej Nelissen z zastrzeżeniem zachowania pierwotnego wyglądu wiązań cegły.

Na życzenie inwestora wykonaliśmy jednak dekor po obu stronach okapu dachu oraz łukowe nadproża nad wszystkimi oknami.

Na szczęście wybrnęliśmy z wszelkich trudności i dzięki temu możemy pochwalić się kolejną udaną realizacją a inwestor może się cieszyć swoim nowym „starym” domem przez kolejne długie lata.